Ogumienie Nokian

Ogumienie Nokian

2014-06-10

Jednym z najpopularniejszych producentów ogumienia do samochodów osobowych, który ostatnimi czasy zbiera wyłącznie dobre opinie, jest bez wątpienia skandynawski Nokian. Ta z pozoru mało znana firma cieszy się renomą dotyczącą produkcji ogumienia od ponad 70 lat, jednak na naszym rynku dopiero zdobywa swoich zwolenników.

Pomimo pochodzenia z mroźnej i śnieżnej Skandynawii, opony nokian radzą sobie bardzo dobrze w polskich, letnich warunkach. Potwierdzają to liczne testy ADAC, czy chociażby pism motoryzacyjnych, w których powyższe opony letnie zdobywają czołowe miejsca. Jeżeli dodamy do tego stosunkowo niewielką cenę, zaczynającą się od 300 złotych za sztukę (wszystko zależy oczywiście od modelu oraz rozmiaru danego ogumienia) to otrzymamy produkt niemal idealny.

Opony Nokian możemy odnaleźć w coraz większej liczbie sklepów stacjonarnych, jednak wciąż ich największy dostęp jest w Internecie. W sklepach internetowych rotacja towaru jest znacznie większa niż w sklepach stacjonarnych i mamy większą pewność, że zamówione przez nas opony będą miały świeższą datę produkcji. Pomimo tego, że producenci, w tym Nokian, dopuszczają sprzedaż opon do trzech lat od wyprodukowania jako nowych, to warto kupić opony świeższe - guma się jednak starzeje i ma wpływ na zachowanie się samochodu na drodze.

Opony Nokian można śmiało polecić wszystkim tym, którzy cenią sobie dobrą przyczepność w każdych warunkach, a jednocześnie nie chcą wydać setek złotych na niepewne produkty z Chin, których coraz więcej pojawia się na naszym rynku.