Volvo XC90 - fantastyczny, nowoczesny samochód dla wymagających

Volvo XC90 - fantastyczny, nowoczesny samochód dla wymagających

2017-05-19
Marka volvo od lat cieszy się uznaniem ze strony wciąż rosnącej liczby klientów, którzy uwielbiają te szwedzkie samochody z uwagi na ich wysoką niezawodność, komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.

Volvo uwielbiane na całym świecie

Marka Volvo powstała w 1927 roku, natomiast ich pierwszym autem był O4, który bardzo szybko skradł serca znacznej części klientów. Obecnie marka volvo posiada swoje fabryki w 19 krajach i działa na ponad 180 rynkach zatrudniając przy tym ok. 30 tysięcy osób. Główna siedziba firmy znajduje się w Goteborgu, gdzie na początku lat 70' powstał Volvo Technical Center. Szwedzkie przedsiębiorstwo produkujące wysokiej klasy samochody jest częścią firmy Geely Automobiles. Wspaniałe, nowoczesne auta cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Auta z segmentu SUV, m.in. model XC90 to jedne z najbardziej rozpoznawalnych samochodów, które można spotkać zarówno na ulicach wielkich miast europejskich, jak i mniejszych miasteczek w Ameryce Północnej, Azji czy Australii.

Volvo XC90 - szyk i elegancja w korzystnej cenie

Model Volvo XC90 produkowany jest przez firmę od 2002 roku, natomiast w styczniu 2015 roku została wypuszczona nowa generacja tego samochodu. Auto odznacza się nowoczesną i bardzo elegancką linią nadwozia, które przyciąga spojrzenia i wprawia w zachwyt. Ponadto wnętrze samochodu zostało wykonane w oparciu o najbardziej szlachetne materiały, jak skóra czy drewno. Dodatkowo samochód został wyposażony w liczne, bardzo pomocne urządzenia, które nie tylko zwiększają komfort jazdy, ale również dbają o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Jednym z takich ciekawych urządzeń jest pilot assist, który automatycznie utrzymuje prędkość jazdy oraz odległość od poprzedzającego samochodu. Na uwagę zasługuje również queue assist, który umożliwia bezpieczną i komfortową jazdą, ponieważ hamowanie, przyspieszanie oraz ruchy kierownicy są sterowane automatycznie. Jednym z ciekawszych i przyciągających spojrzenia dodatków jest drążek zmiany biegów, który został wykonany z kryształowego szkła.