Serwis samochodowy może wykonać naprawę bez konsultacji z klientem

Serwis samochodowy może wykonać naprawę bez konsultacji z klientem

2017-12-27

Samochód jest bardzo ważny w życiu człowieka. Należy o niego dbać, ponieważ od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Wizyty w serwisie samochodowym są nieodłącznym elementem posiadania samochodu. 

Kiedy udać się do serwisu samochodowego?

Serwis samochodowy Volvo Nord Auto z Olsztyna świadczy usługi motoryzacyjne związane z wszelkimi naprawami pojazdów oraz eksploatacją pojazdów. W tym miejscu sezonowo wymienisz koła, przeprowadzisz diagnostykę komputerową, a także naprawisz elektronikę. Niektóre przypadki wymagają podpięcia pojazdu do sprzętu komputerowego. Dzięki temu, możliwa jest diagnoza oraz obsługa większości pojazdów obecnych na rynku. Warsztat samochodowy pracuje na oryginalnych częściach, albo na zamiennikach renomowanych firm - to od klienta zależy, które zastosuje przy naprawie. 

Samochód oddajemy do warsztatu

Oddając samochód do warsztatu umawiamy się z mechanikiem na naprawę danej rzeczy. Zdarza się jednak, że podczas naprawy jednego podzespołu, mechanik zauważy inną usterkę. Wielu z nich wykonuje napraw bez konsultacji z klientem. Przy odbiorze klient jest mocno zdziwiony ceną naprawy.... Takie sytuacje często mają miejsce. Mechanik przed przystąpieniem do dodatkowej naprawy powinien skontaktować się ze zleceniodawcą i poinformować o wadzie oraz zapytać, czy ją naprawiać. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnego stresu. W zleceniu należy zaznaczyć, że dodatkowe usterki mogą zostać usunięte - po akceptacji przez klienta. Zdarza się także, że mechanicy montują zabrudzone i zanieczyszczone elementy. Można tego uniknąć! Wystarczy, że rozejrzysz się po warsztacie. Jeśli narzędzia są porozrzucane, panuje ogólny bałagan - lepiej poszukaj innego mechanika.