Czy warto decydować się na leasing aut w Białymstoku?

Czy warto decydować się na leasing aut w Białymstoku?

2018-01-14
Ostatnimi czasy, coraz powszechniejszą formą korzystania z samochodów przez przedsiębiorstwa stał się leasing aut. Dlaczego jest to opłacalne rozwiązanie? Jakie korzyści wynikają z leasingu?

Dobre auto w niskiej cenie

Przede wszystkim, dzięki leasingowi aut w Białymstoku można korzystać w stosunkowo niskiej cenie z bardzo dobrych samochodów. Rzecz w tym, iż mało kogo stać na to, aby kupić sobie auto wysokiej klasy. Nawet kupno na kredyt zwykle nie wchodzi w grę, ze względu na konieczność opłacania później wysokich rat kredytu. Jednakże, jeśli jest się przedsiębiorcą, można za względnie niewielką opłatą korzystać z dobrego auta w ramach leasingu samochodów .

Mechanizm jest taki, iż podpisuje się umowę leasingową na konkretny okres czasu. W tym okresie, firma zobowiązana jest płacić regularne raty za prawo do korzystania z leasingu. Najczęściej, kiedy spłacone zostaną wszystkie raty, przedsiębiorcy przysługuje prawo do odkupienia samochodu. Należy zauważyć, że najczęściej oferta sprzedaży jest w takiej sytuacji bardzo okazyjna.

Leasing aut - dlaczego to się opłaca?

Jak się okazuje, jest więcej powodów, dla których warto zdecydować się na leasing aut w Białymstoku. Między innymi chodzi tutaj o optymalizację podatkową. Każda firma szuka maksymalnych oszczędności, wśród których jest również optymalizacja podatkowa. Jak się okazuje, opłaty leasingowe można odliczyć od należnego podatku. Jest to zatem oszczędność w najczystszej postaci.

Warto również pamiętać, że auto jest bardzo ważne w przypadku przedsiębiorcy. Nikt bowiem nie zaufa człowiekowi, który jeździ rozpadającym się samochodem. Z tego też względu, warto wziąć w leasing auto wysokiej klasy. Robi to z pewnością duże wrażenie na klientach i sprawia, że zdecydowanie lepiej postrzegają firmę.