Zalety klimatyzacji

Zalety klimatyzacji

2018-11-06
Stojąc w korku samochodowym i będąc zamkniętym w stalowej puszce auta, trudno uwierzyć, że klimatyzacja samochodowa ma ciągle jeszcze przeciwników wśród kierowców i pasażerów aut.

Argumenty przeciw

Uzasadniają oni swoją niechęć do klimatyzacji przede wszystkim zwiększeniem podatności na przeziębienia i przewiania osób korzystających z dobrodziejstw ochłodzonego powietrza oraz zintensyfikowaniem reakcji alergicznych i zwiększeniem ryzyka wystąpienia udaru czy zawału serca, spowodowanych szokiem termicznym po wyjściu z auta. Czy mają rację? I tak, i nie. Oczywiście, są uczuleniowcy, którzy reagują na minimalną dawkę alergenu, jednak w większości przypadków regularne czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji wystarczy, żeby wyeliminować czynnik uczulający na tyle, żeby możliwe było korzystanie z dobrodziejstw klimatyzacji. Jeśli chodzi o ryzyko przeziębień, zawiań, zawałów i innych chorób związanych z dużą różnicą temperatur - klimatyzacja od NordAuto Volvo jest jak najbardziej wskazana, nie należy jednak ustawiać jej na zbyt niskie temperatury i silny nawiew. Optymalna dla zdrowia jest różnica do 5 stopni Celsjusza.

Zalety klimatyzacji

Oczywiście podstawową i najważniejszą zaletą klimatyzacji jest możliwość zaznania ochłody w upalne letnie dni. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że klimatyzacja przydaje się również w pozostałych porach roku. Kierowcy, zwłaszcza starszych modeli aut, w których włączenie ogrzewania nie wyklucza możliwości włączenia również klimatyzacji, z pewnością niejednokrotnie włączali klimę w mroźny dzień, żeby poradzić sobie z uparcie parującą przednią szybą.